• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Year Earth Changed

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Road to Roma

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • The Curse of Don's Plum

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★