David has logged 33 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry  
05
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
01
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry