Riley has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Dog Skip

My Dog Skip

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Slither

Slither

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark End of the Street

The Dark End of the Street

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fido

Fido

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Radio Silence

Radio Silence

2019
×
Read the review Edit this entry