David has logged 31 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ironclad 2: Battle for Blood

Ironclad 2: Battle for Blood

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ride Along

Ride Along

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Retreat

Retreat

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Done the Impossible

Done the Impossible

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry