• Jonas Kaufmann - Ein Weltstar ganz privat

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • 1945

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Walk

    ★★★

  • A Bigger Splash

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • They Came Together

    ★★★★½

  • The Trip to Italy

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★½

  • The Guest

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Flight

    ★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • Shut Up and Play the Hits

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Fright Night

    ★★★★

  • Attack the Block

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★½

  • Take Shelter

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Public Enemies

    ★★★

  • Moon

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★★

  • Hunger

    ★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Heima

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Before the Devil Knows You're Dead

    ★★★½