• I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • The Last Summer

  • Guava Island

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

    ★½

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Package

    ★★½

  • Like Father

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • How It Ends

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Tau

    ★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Dude

    ★★½

  • Truth or Dare

    ★★★½

  • Rampage

    ★★

  • Period. End of Sentence.

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Early Man

    ★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½