Georgina has logged 84 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Compliance

Compliance

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Masquerade

Masquerade

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Edit this entry  
26
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry