Sort by

Daxtreme has logged 204 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Double Fixation

Double Fixation

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Run

On the Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outlaw Brothers

Outlaw Brothers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blonde Fury

The Blonde Fury

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contact

Contact

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
License to Steal

License to Steal

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skinny Tiger, Fatty Dragon

Skinny Tiger, Fatty Dragon

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Vacation

Fatal Vacation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Leakers

The Leakers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merantau

Merantau

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come from China

Come from China

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
11:14

11:14

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Project A

Project A

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortuary Blues

Mortuary Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
City Cops

City Cops

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All Mighty Gambler

All Mighty Gambler

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry