• The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Thunder Force

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Roller Girl

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★½

  • Mulan

    ½

  • Spenser Confidential

    ½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • A Fall from Grace

  • Goldman v Silverman

  • The Outsider

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Sunday Afternoon at Denny's

    ★★★★★

  • Primal

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Fall

  • Watchmen

    ★★★★