D.A. has logged 450 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★½
Read prior review Edit this entry  
04
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry