D.A. has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elves

Elves

1989
×
Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Josie

Josie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★½
Edit this entry