• Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • No Manches Frida 2

    ★★

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Kim Possible

    ½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½