Daniel has logged 390 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Most Gigantic Lying Mouth of All Time

The Most Gigantic Lying Mouth of All Time

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vacations of Terror

Vacations of Terror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Show Dogs

Show Dogs

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
An Ant's Life

An Ant's Life

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Car's Life 3: The Royal Heist

Car's Life 3: The Royal Heist

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Car's Life 2

Car's Life 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Car's Life: Sparky's Big Adventure

A Car's Life: Sparky's Big Adventure

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Soul

Another Soul

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry