Daniel has logged 32 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Alexander

Alexander

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crime Wave

Crime Wave

1953
×
★★★½
Edit this entry  
19
Valley of the Kings

Valley of the Kings

1954
×
★★½
Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Anon

Anon

2018
×
★★
Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★½
Edit this entry  
08
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Good Boy!

Good Boy!

2003
×
Read the review Edit this entry