Sort by

Andy has logged 67 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Wild Geese

The Wild Geese

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Jerk

The Jerk

1979
×
½
Edit this entry  
28
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under Fire

Under Fire

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Immortal Beloved

Immortal Beloved

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marked for Death

Marked for Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adam Resurrected

Adam Resurrected

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunting Party

The Hunting Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
American Dreamz

American Dreamz

2006
×
½
Edit this entry  
15
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Last Letters from Monte Rosa

Last Letters from Monte Rosa

2010
×
½
Edit this entry  
13
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Woodcock

Mr. Woodcock

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Spread

Spread

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Q

John Q

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hope Springs

Hope Springs

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Chamber

The Chamber

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry