Andy has logged 39 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Jack

Casino Jack

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Domino

Domino

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beware of Mr. Baker

Beware of Mr. Baker

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Geese

The Wild Geese

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Von Ryan's Express

Von Ryan's Express

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revolver

Revolver

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Convoy

Convoy

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devils

The Devils

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Still Crazy

Still Crazy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry