• Raya and the Last Dragon

  • The Prom

  • The Half of It

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Planet of the Humans

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Nun

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Banana Fish

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Okja

    ★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moana

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Yuri!!! on Ice

    ★★★★★

  • Sing

  • Handsome Devil

    ★★½

  • Lion

  • La La Land

    ★★★★

  • My Summer Prince

    ½

  • Suicide Squad

  • Nerve

  • Me Before You

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

  • Closet Monster

    ★★

  • The Martian

  • The Danish Girl

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

  • Tomorrowland

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron