• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Happiest Season

  • Soul

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Little Women

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Angel of Mine

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Moana

    ★★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • Lion

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★★

  • Manhattan Night

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Into the Woods

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • Maleficent

  • How to Train Your Dragon 2

  • Neighbors

  • I, Frankenstein

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★