Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Equals

Equals

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
The Grammar of Happiness

The Grammar of Happiness

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Beyond Oblivion

Beyond Oblivion

1956
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Red Light

Red Light

1949
×
★★½
Edit this entry  
23
Invisible Invaders

Invisible Invaders

1959
×
★★½
Edit this entry  
23
O Vigilante

O Vigilante

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Another Time, Another Place

Another Time, Another Place

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Yesterday and Forever

Yesterday and Forever

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
I'm Going to Get You...Elliot Boy

I'm Going to Get You...Elliot Boy

1971
×
★½
Edit this entry  
22
Victims

Victims

1982
×
★★
Edit this entry  
22
Sitting Ducks

Sitting Ducks

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Race Street

Race Street

1948
×
★★½
Edit this entry  
22
The Yellow Ticket

The Yellow Ticket

1931
×
★★★
Edit this entry  
22
Hard Drive

Hard Drive

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
A Matter of Degrees

A Matter of Degrees

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
13 Cameras

13 Cameras

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
My Breakfast with Blassie

My Breakfast with Blassie

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
Mortal Sins

Mortal Sins

1989
×
★½
Edit this entry  
21
The Shadow Line

The Shadow Line

1973
×
★★★
Edit this entry  
21
On the Empty Balcony

On the Empty Balcony

1961
×
★★★
Edit this entry  
21
Johnny Angel

Johnny Angel

1945
×
★★★
Edit this entry  
21
The Losers

The Losers

1970
×
★★½
Edit this entry  
21
Side Roads

Side Roads

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hunter's Prayer

The Hunter's Prayer

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Rate It X

Rate It X

1986
×
★★½
Edit this entry  
20
Frontier Marshal

Frontier Marshal

1939
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Maggie

The Maggie

1954
×
★★★
Edit this entry  
20
The Horseplayer

The Horseplayer

1990
×
★★½
Edit this entry  
20
Good-Time Girl

Good-Time Girl

1948
×
★★½
Edit this entry  
20
Mind Trap

Mind Trap

1989
×
★★
Edit this entry  
20
The Annunciation of Marie

The Annunciation of Marie

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Far from Home

Far from Home

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dogs in Space

Dogs in Space

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
The Curse of Downers Grove

The Curse of Downers Grove

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★½
Edit this entry  
19
The Senator Was Indiscreet

The Senator Was Indiscreet

1947
×
★★★
Edit this entry  
19
Girls Against Boys

Girls Against Boys

2012
×
½
Edit this entry  
19
Ground Zero

Ground Zero

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
The Nymph

The Nymph

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Dear Mr. Wonderful

Dear Mr. Wonderful

1982
×
★★½
Edit this entry  
17
Rush It

Rush It

1978
×
★★★
Edit this entry  
17
Pink Wall

Pink Wall

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Johnny Apollo

Johnny Apollo

1940
×
★★★
Edit this entry  
16
Stork Bites Man

Stork Bites Man

1947
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fallen Sparrow

The Fallen Sparrow

1943
×
★★★
Edit this entry  
16
The Odd Angry Shot

The Odd Angry Shot

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
Gesualdo: Death for Five Voices

Gesualdo: Death for Five Voices

1995
×
★★★½
Edit this entry