Dead Moon Night has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sonny Boy

Sonny Boy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Possessed

The Possessed

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Urban Explorer

Urban Explorer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Raft

The Raft

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing Kind

The Killing Kind

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Reef

The Reef

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Specialists

The Specialists

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psychic Killer

Psychic Killer

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rad

Rad

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Canal

The Canal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry