• Into the Woods

    ★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • ABCs of Death 2

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • No Good Deed

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

  • Maleficent

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Neighbors

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • Carrie

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Torment

    ★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★½

  • Oculus

    ★★★½

  • Elysium

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Contracted

    ★★

  • The Purge

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • Evil Dead

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • The Croods

    ★★½

  • Mama

    ★★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • Amber Alert

    ★★½

  • Would You Rather

    ★★★★

  • Grave Encounters 2

    ★½

  • House at the End of the Street

  • Antiviral

    ★★½

  • The ABCs of Death

    ★★★

  • The Bay

    ★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Excision

    ★★★★

  • ParaNorman

    ★★★★½

  • V/H/S

    ★½

  • Wolf Children

    ★★★★½

  • American Mary

    ★★★★½

  • [REC]³ Genesis

    ★★★½

  • The Pregnancy Project

    ★★

  • Room 237

    ★★★½

  • Compliance

    ★★

  • Joyful Noise

  • The Devil Inside

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Jeff, Who Lives at Home

    ★★★★★

  • 50/50

    ★★★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

    ½

  • Cyberbully

  • Red State

    ★★★½

  • Bernie

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • Megan Is Missing

    ★★

  • Bridesmaids

  • The Good Doctor

    ★½

  • Grave Encounters

    ★★★½

  • Sucker Punch

    ★★★

  • Blinky™

    ★★★

  • The Perfect Student

    ★★

  • Elevator

    ★½

  • Let Me In

    ★★★

  • Insidious

    ★½

  • Trust

    ★★★