Paul has logged 353 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Future

The Future

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry