hel has logged 56 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Edit this entry  
27
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Virunga

Virunga

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★½
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry