• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Time

    ★★★

  • Amulet

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Anne at 13,000 Ft.

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • The Twentieth Century

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • State Funeral

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★

  • Collective

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★