zai has logged 285 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Nitram

Nitram

2021
×
Edit this entry  
29
Cusp

Cusp

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oculus

Oculus

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nine Days

Nine Days

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
18
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
Edit this entry  
17
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
09
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Medium

The Medium

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry