zai has logged 37 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★½
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Voices in the Wind

Voices in the Wind

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
12
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Edit this entry  
10
July Rain

July Rain

1967
×
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Cure

Cure

1997
×
★★½
Edit this entry  
04
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry