• Encanto

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Caveat

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Thirst

    ★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Z

    ★★

  • The Vigil

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★½

  • Vivarium

    ★½

  • Porno

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★