sarah has logged 150 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phantom of the Theatre

Phantom of the Theatre

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★★
Edit this entry  
08
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Son in Law

Son in Law

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boy

The Boy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
13
The Dyatlov Pass Incident

The Dyatlov Pass Incident

2013
×
★★
Edit this entry  
07
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Edit this entry  
16
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return from Witch Mountain

Return from Witch Mountain

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Escape to Witch Mountain

Escape to Witch Mountain

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Edit this entry