DeepArcher has logged 45 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Driveways

Driveways

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry