Dean has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swept Away

Swept Away

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
steel reserve 40 oz

steel reserve 40 oz

×
★★★★
Edit this entry  
16
Horse, Woman, Dog

Horse, Woman, Dog

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barely Legal

Barely Legal

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Behindert

Behindert

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Jar

The Jar

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Suing The Devil

Suing The Devil

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Loft

The Loft

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Chairman of the Board

Chairman of the Board

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elephant

Elephant

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paradise Kiss

Paradise Kiss

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Violent

Violent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Gimmick: Girl Meets Boy

Hot Gimmick: Girl Meets Boy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Minions

Minions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Thank You

Thank You

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry