• Our Planet

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Dororo

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Rick and Morty 'Exquisite Corpse'

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ½

  • The Nun

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Purl

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Alias Grace

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Buddy Joe

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Made In Abyss

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Endless

    ★★★½