• The Outfit

  • Ambulance

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Halston

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Fatale

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Flashback

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Postcard Killings

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★