delf has logged 169 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robots

Robots

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Haywire

Haywire

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry