Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ebony, Ivory & Jade

Ebony, Ivory & Jade

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bruised

Bruised

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
1 Night In San Diego

1 Night In San Diego

2020
×
Edit this entry  
29
First Date

First Date

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★½
Edit this entry  
16
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jocks

Jocks

1986
×
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Courier

The Courier

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Found

Found

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Brain from Planet Arous

The Brain from Planet Arous

1957
×
Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Rogue Hostage

Rogue Hostage

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
14
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Edit this entry