• Emily the Criminal

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Nanny

    ★★½

  • Our Home

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★

  • Sharp Stick

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★★

  • Work

    ★★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • 892

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Mars One

    ★★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Romance

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★½

  • A Wild Patience Has Taken Me Here

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • The Guilty

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Valentina

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Hortelã

    ★★★★