Sort by

Diogo has logged 46 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unholy

The Unholy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grace

Grace

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Come True

Come True

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Initiation

Initiation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Piranha

Piranha

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
White Out, Black In

White Out, Black In

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry