• The Card Counter

    ★★★

  • #Home

    ★★½

  • Kuruthi

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Malik

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Joji

    ★★★★★

  • Aarkkariyam

    ★★★½

  • Kala

    ★★★★

  • Nobody

    ½

  • Drishyam 2

    ½

  • Operation Java

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ludo

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Nowhere Special

    ★★½

  • Night of the Kings

    ★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★★

  • Trance

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Relic

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • Ravening

    ★★★★★

  • Asuran

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • First Cow

  • Ad Astra

    ★★★