• The Rental

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • The Last Shift

    ★★

  • The Rhythm Section

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • My Spy

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Black Christmas

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Jexi

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Informer

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½