• The Informer

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • 100%: Julian Edelman

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Kid

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Buddy Games

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★½