demi has logged 45 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Animals

Animals

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★
Edit this entry  
22
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Edit this entry  
04
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Losers

The Losers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Chappie

Chappie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Edit this entry  
05
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Brink!

Brink!

1998
×
★★
Read the review Edit this entry