demi has logged 90 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fort Tilden

Fort Tilden

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Road House

Road House

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry