• Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Adult Material

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Judy

    ★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Tau

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Veronica

    ★★★½

  • Man in an Orange Shirt

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Katherine Ryan: In Trouble

    ★½

  • Get Out

    ★★★★½