• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Good Intentions

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Psych: The Movie

    ★★★★

  • The Trial

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • 1922

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★