• No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Not Me

    ★★

  • Mom Is Pregnant

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • The Floating Plan

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • I'll say it first

  • Goldman v Silverman

  • Masameer: The Movie

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★★★★

  • Countdown

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scarecrow

  • Ready or Not

    ★★★★½