shaikha has logged 12 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Freddie Mercury Tribute Concert

The Freddie Mercury Tribute Concert

1992
×
Edit this entry  
16
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hollywood

Hollywood

2020
×
Edit this entry  
09
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry