Dennis has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry