Dennis has logged 35 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: Planet of the Monsters

Godzilla: Planet of the Monsters

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry