Denglord has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Censor

Censor

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
26
The Internship

The Internship

2013
×
Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
Edit this entry  
20
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
08
The Joke

The Joke

1969
×
Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
23
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
Edit this entry  
27
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
21
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citadel

Citadel

2021
×
Edit this entry  
07
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Analyze This

Analyze This

1999
×
★½
Edit this entry  
03
Flawless

Flawless

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
28
High-Rise

High-Rise

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

Silk Road: Drugs, Death and the Dark Web

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Edit this entry