Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
After

After

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Volcano

Volcano

1997
×
★½
Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry