• Dune

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Trollhunters: Rise Of The Titans

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Pinocchio

  • Little Women

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Furie

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½